רונן 054-2239755
משה 050-3647469

משאבות בטון – לבחור את האנשים הנכונים לעבודה

 

אחד האלמנטים החשובים ביותר בבנייה, היא משאבת בטון. אנחנו לא יכולים לבנות מבנים חדשים או לשפץ מבנים ישנים מבלי להשתמש במשאבה כזו, אלא אם אנחנו מחליטים שלא להשתמש כלל בבטון אלא בקירות גבס או קירות מחומרים אחרים, ואז זה סיפור שונה לגמרי. 

אם המבנה שאנחנו מתכננים לבנות או לשפץ עשוי מבטון, הרי שאנחנו חייבים להזמין גורם מקצועי שיכול לספק לנו משאבת בטון וכמובן יודע כיצד להפעיל אותה בהתאם לצרכים שלנו. השאלה היא, באיזו משאבה אנחנו נרצה להשתמש וכיצד נעשה זאת. כמו כן, חשוב לדעת עם מי אנחנו רוצים לעבוד. 

ישנם שני סוגים של משאבות בטון. משאבה ידנית ומשאבה מכניות. משאבה ידנית היא משאבה קטנה שמעמידים במקום מסוים, מכניסים לתוכה חומרים שונים, מערבבים אותם באופן ידני וכך יוצרים את הבטון. בדרך כלל משאבה כזו מתאימה לעבודות קטנות, בין אם מדובר בעבודות בנייה או שיפוצים נקודתיות. אפשר להשתמש במשאבות כאלה, גם כתוספת בפרויקטים גדולים. אך הן לא יהיו היחידות בהן נשתמש. 

סוג אחר של משאבות, כאמור, הן מכניות. מדובר במשאבות בטון אשר מותקנות על גבי משאיות, והן כוללות מנוף מיוחד אשר מאפשר להעביר את הבטון מהמערבל שעל גבי המשאית אל אתר הבנייה, אל המבנה, בנקודות ספציפיות על פי הצורך, בעזרת המשאבה. מדובר על משאבה שהיא בדמות מנוף, אשר מתנשאת לגובה של מספר מטרים, והיא יכולה להגיע באופן ממוקד אל המקום בו אנחנו מבקשים לשים את הבטון. 

המשאבה, המנוף, מופעל באמצעות לוח בקרה אלקטרוני על ידי מפעיל המשאבה, כאשר הוא יכול לנווט אותה על פי הצורך שלו. הכל בהתאם לתוכנית האתר, הכל בהתאם לצורכי המבנה, כאשר הכל מתבצע ברמת בטיחות מאוד גבוהה וכמובן באופן מאוד אפקטיבי. 

כיצד בוחרים חברה של משאבות בטון

יש כמה פרמטרים על פיהם אנחנו נבחר עם איזו חברה נרצה לעבוד. 

ראשית, עלינו לבחון מה בדיוק החברה יכולה להציע לנו מבחינת איכות וסגנון המשאבה שעומדת לרשותה. לאיזה גובה היא מגיע, עד לאיזו נקודה היא יכולה להגיע, כך שנוכל לקבל את האפקט הטוב ביותר מבחינתנו. 

שנית, אנחנו נבחן עד כמה המשאבה היא פרקטית ומה כמות הבטן שהמערבל במשאית יכול לייצר ואנחנו יכולים להשתמש. כמובן שאנחנו נרצה כמה שיותר, על מנת לחסוך זמן ועלויות. 

ישנן גם נקודות של שירות אשר יכולות להשפיע על תהליך הבחירה שלנו. למשל, האם החברה יכולה לספק לנו את השירות כמה שיותר מהר, במועד שאנחנו צריכים אותה. האם חברה עומדת בזמנים ותוכל לבצע ולסיים את עבודתה על פי תוכנית העבודה שלנו. 

אנחנו צריכים לבחון את שאלת האמינות של החברה, עד כמה באמת אנחנו יכולים לסמוך עליה, בכל היבט ובכל אספקט של עבודה. 

 

תגובה אחת

  1. מגיב וורדפרס ב- 28 בספטמבר 2018 בשעה 19:19

    היי, זו תגובה.
    כדי לשנות, לערוך, או למחוק תגובות, יש לגשת למסך התגובות בלוח הבקרה.
    צלמית המשתמש של המגיב מגיעה מתוך גראווטר.

השאר תגובה